ARAÇ HASAR, BAKIM ONARIM VS. KONULARI İÇİN İRTİBAT BİLGİLERİ

ARAÇ HASAR, BAKIM ONARIM VS. KONULARI İÇİN İRTİBAT BİLGİLERİ

Araçlar ile ilgili süreçler için aşağıda ihtiyaç duyulabilecek tüm iletişim bilgilerini ve araç hasarları ve birçok konuda bilgi edinebileceğiniz kılavuz paylaşıyorum.

Telefon görüşmeleri için 7/24 olarak 0850 250 5444 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Kasko kapsamında olan işleri yaptırabilirsiniz,
Maliyetleri işlemler için Ekol, Funda Hanımdan onay almadan işlem yapmamaktadır.

İsimlerin yanına dahili numaraları ekledim.

Hasar hasar@ekoloto.com
Adem Kara-2311
Berk Bayyurdoğlu-2306

Mekanik mekanik@ekoloto.com
Rıdvan Demirci-2302
Kadir Kır-2303

İkame araçlar hk. yedekleme@ekoloto.com
Sezer Süslü-2308

Muayene işlemleri için muayene@ekoloto.com
Sezer Süslü-2308

Trafik cezaları için: cezatakip@ekoloto.com ayseguler@ekoloto.com
Ayşe Güler-2315

Yeni araç sipariş, teslimat konuları için buket.ozen@ekoloto.com
Buket Özen-2300

Araç iade ve ekspertiz konuları için oguzhan.orhan@ekoloto.com
Oğuzhan Orhan-2309

ÖNEMLİ! SÖZLEŞMELİ ALINAN PERSONELLER HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

ÖNEMLİ! SÖZLEŞMELİ ALINAN PERSONELLER HAKKINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Dikkatinizi 2 konuya çekmek istiyorum,

 1. Belirli süreli aldığınız personelleri sözleşme bitiminde iş çıkışının yapılması gerekmektedir,
 2. Performansından memnun olmadığımız adayı 6 ay doldurmadan yani 5.ayın başında çıkışının talep edilmesi,
  İlk 4 aylık dönemde performans gelişim formu ve işi aksatma durumu varsa da savunması-ihtarı vs. tutulmuş olmalı,

Bildiğiniz gibi her amir kendine bağlı personelin durumunu İK portalında görebilmekte,

Aksi halde sözleşmesi bittiği halde iş çıkışı yapılmayan personel daimi personele dönmekte 6.ayını dolduran personel içinde yasal süreyi geçtiğimiz için çıkışını yapamamaktayız,

Konu özelinde hassasiyet rica ediyoruz,

İyi Çalışmalar.

ÜZERİMİZDE ZİMMETLİ OLAN PC VE TELEFONLARIN SİGORTA KAPSAMI

ÜZERİMİZDE ZİMMETLİ OLAN PC VE TELEFONLARIN SİGORTA KAPSAMI

Üzerimizde zimmetli olan Pc ve Telefonların sigorta kapsam maddeleri aşağıdaki gibidir,

Taşınabilir cihazlarda yüksek oranda oluşan hasar sebeplerine istinaden, şartlar aşağıda sıralanmış vaziyettedir, Nihai değerlendirme exper raporu sonrasında sigorta şirketi nezdinde yapılacak olacağının durumunu hatırlatmak isteriz.

Kırılma: Mevcut taşeron firmamıza yada personellerimize verilen cep telefonu yahut laptopu düşürerek, kırması sonucu oluşacak hasarlar poliçe şartlarınca değerlendirilecektir.

Sıvı Teması: Mevcut taşeron firmamıza ya da personellerimize verilen cep telefona yahut laptopa vs. sıvı teması olması sonucu oluşacak hasarlar poliçe şartlarınca değerlendirilecektir.

Hırsızlık: Taşınabilir cihazların soygun ve/veya hırsızlık yolu ile zayi olması halinde uygulanacak muafiyet her bir hasarda cihaz bedelinin %20’i olarak belirlenmiştir. Sigorta konusu cihaz bir araçtan çalınmış ise, sadece aşağıdaki şartlarda tazminat ödenebilir.

 • Aracın çelik tavanlı bir araç olması halinde
 • Aracın park edildikten sonra uygun şekilde kilitlenmiş olması halinde (Polis kontrolünde zorlandığının vs. tespiti )
 • Sigortalı ünitenin dışarıdan görülemeyecek şekilde (bagaj) aracın içinde muhafaza edilmiş olması halinde.

Kişinin üzerinden çalınması ve evden çalınması durumun da ise;

 • Kırma, delme, yıkma, devirme ve zorlamayla girilerek,
 • Araç, gereç veya bedeni çeviklik sayesinde tırmanma veya aşma suretiyle girilerek
 • Kaybolan, çalınan veya haksız yere elde edilen asıl anahtarla veya anahtar uydurarak veya başka aletler veya şifre yardımıyla kilit açma suretiyle girilerek,
 • Sigortalı yerlere gizlice girip saklanarak veya kapanarak,
 • Öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanma veya tehditle, yapılması halinde sigortalı kıymetlerde doğrudan meydana gelen maddi kayıp ve zararlar,

SAYIMA KALAN PERSONELLER İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER!

SAYIMA KALAN PERSONELLER İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER!

Sizlerden dönem dönem gece sayımına, personel bırakılması için talepler gelmektedir, konu özelinde hukukla görüşülmüş olup, aşağıdaki gibi bir açıklama gelmiştir.
Sayıma personel bırakmak çok tasvip ettiğimiz birşey değil ancak bırakılması gereken durumlarda aşağıdaki kriterlere dikkat edip, personelden gerekli yazıyı alarak ilerleyebiliriz,

“Gece çalışması ise 20:00- 06:00 saatleri arasında ve en çok 7,5 saat olarak yapılabilmektedir. Gece çalışmalarında 7,5 saat üzeri çalışmalarda personelden yazılı onay alınması gerekmektedir.

Personellerin mesai saatlerinin yarısından çoğu 20:00-06:00 saatleri arasında kalmıyor ise gece çalışması olmayacaktır. Bu saatler arasında çalışma var ise ve bu çalışma 7,5 saatten fazla ise yazılı onayın alınması zorunludur. Aksi halde bu durum personel bakımından haklı neden teşkil edebilir.

Yapılan toplam mesainin çoğu 20:00-06:00 arasında kalmıyor ise gece çalışması sayılmayacağından herhangi bir onay almaya gerek bulunmamakta ve bu nedene dayalı olarak yapılan iş akdi feshi işçi bakımından haklı neden olmayacaktır.

Sayıma kalan personeller için yapılması gereken fazla mesai süresinin 1,5 katı süre kadar personellere izin kullandırılması ve bunun imza karşılığı yazılı belge ile kullandırılmasıdır.

Platom üzerinden personelin telafi izni formu doldurulması ve personele imza attırılması, dava durumunda personelin iradesinin olmadığı, baskı ile imzalatıldığı şeklinde ifade edilebilir.

Bu nedenle fazla çalışma karşılığı olarak personelden kendi el yazısı ile ve boş bir sayfaya “yapılan fazla mesailer karşılığında serbest zaman/telafi izin hakkımı kullanmak istiyorum” şeklinde talep almanız daha uygun olacaktır. Mutlaka telafi izninin ispatı yazılı belge ile yapılması gerekmektedir. Aksi halde dava durumunda aleyhe fazla mesai ücretine hükmedilmesi riski bulunmaktadır.”

İyi Çalışmalar.

Son Kullanma Tarihi (SKT) Nedir?

Bu ifade son kullanma tarihi (SKT) veya son tüketim tarihi (STT) olarak ifade edilir. Bu bir ürünün sağlıklı ve kaliteli bir şekilde en son kullanılabileceği tarihi ifade eder. SKT sonrasında tüketilmesinin ise insan sağlığı için zararlı veya riskli olacağını gösterir.

Skt Kontrolünde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

‼️Mağazalara yeni sevk edilen her kolide SKT kontrolü yapılmalıdır. Müşteri depolarından farklı tarihli ürünlerin mağazalara sevk olabilir.‼️

‼️ Mağaza rafları, Stantlar ve Teşhir alanları tanzim edilirken ürünler tüketim tarihlerine göre sıralanmalıdır.

!! İhtiyaca göre kolay satılması için ilgili ürünlere ek konumlandırma destekleri sağlanmalıdır.  

‼️Tarafınızca yapılan kontrollerde tespit edilen ilgili ürünler ile miktarları Univera sistemine kayıt edilmeli ve koli bazında yüksek stoğu olanlarda zaman kaybetmeden SDY bilgisi verilmelidir. 

‼️SKT bildirimi yapılan ürünler takip edilerek  SKT süresi dolmasına yakın raftan alınarak Depo iade alnına alınır. Bu ürünlerin mağaza görevlilerince yeniden rafa alınmaması için ambalaj üzerlerine belirtici işarerler yapılmalıdır. 

‼️Mağaza depolarında yeni sevk edilmiş veya henüz rafa çıkmayan ilgili ürünlerin tespiti olursa mutlaka SDY bilgisi verilmemelidir.

‼️Tavsiye Edilen Son Tüketim Tarihleri öncelikle Tüketicilerimizin Sağlığının korunmasını amaçladığından “MAE Görev Tanımı” kapsamında sorumlu olduğu mağazalarda takip ve kontrol yapmadığı tespit edilen personeler için yasal mevzuat süreçleri uygulanacaktır. 

Satış noktalarında marka ve ürünlerinizin daha çok tercih edilmesine yardımcı olalım.
Satış noktalarında marka ve ürünlerinizin daha çok tercih edilmesine yardımcı olalım.